حاشیه ها و شایعات عجیب هنرمندان و ممنوع الکاری مجریان در سال ۹۶
نوشته شده توسط : الکس

حاشیه ها و شایعات عجیب هنرمندان و ممنوع الکاری مجریان در سال ۹۶

«خانم بازیگر معروف از همسرش طلاق گرفت!»، «آقای فوتبالیست در حال استعمال مواد مخدر بازداشت شد!»، «بازیگر جوان دار فانی را وداع گفت!» و… .

 

 

این روزها انگار بازار خبرها و تکذیب‌ها داغِ داغ است. معلوم هم نیست مقصر این اوضاع کیست؟ همه شایعات عجیب و غریب کار عده‌ای است که در تلگرام و اینستاگرام با اخبار جعلی محتوای پربازدید دارند و از این راه درآمدی به جیب می‌زنند یا بالعکس آیا این خودِ چهره‌ها هستند که با رفتارشان باعث بازارگرمی آن عده و ایجاد شایعات باور نکردنی درباره خودشان می‌شوند؟ به هرحال شایعات هرچه باشند و از هر جایی آمده باشند گاهی اوقات آن‌قدر تعجب برانگیز هستند که تا مدتی دامن چهره شناخته شده را می‌گیرند و او را مجبور می‌کنند به هرجایی می‌رود کلی توضیح دهد که ماجرا چه بوده و چرا آن خبر جعلی درباره‌اش منتشر شده است؟! ۸ چهره معروف بازیگر، مجری و خواننده درباره بازار داغ شایعات این روزها و عجیب‌ترین شایعاتی که درباره خودشان شنیده‌اند، صحبت کردند. با ما همراه باشید تا در کنار آن‌ها به شایعه‌ با مزه‌شان بخندیم یا از تعجب انگشت بر دهان بمانیم!
مرجانه گلچین : مادر شدنم مبارک!

مرجانه گلچین را با سریال‌های طنز تلویزیون می‌شناسیم. هرچند او در چند جا گفته از حاشیه می‌ترسد اما در زمان هایی با شایعات عجیبی رو به رو بوده است. او در گفت وگویی کوتاه به خبرنگار ما می‌گوید: «معروف بودن و شایعه ساختن دو چیز جدا ناشدنی از یکدیگر است. اما این‌که چقدر درگیر شایعه باشی بر می‌گردد به همان رفتارت که چقدر چهره‌ات را در معرض قضاوت‌ها بگذاری.

هرچند این اواخر شایعه مهمی درباره خودم نشنیدم اما مدتی پیش شایعه‌ بامزه‌ای میان مردم دست به دست می‌شد که طبق آن برای چندمین بار مادر شده‌ام. در صورتی که آن زمان نوه‌ام به دنیا آمده بود و مادر بزرگ شده بودم. در واقع چند نفر تصاویری را که در آن‌ها نوه‌ام را بغل کرده بودم، منتشر کرده و گفته بودند من مادر شده‌ام! هرچند من هم مثل آدم‌های دیگر در مقابل شایعات لبخند می‌زنم و واکنش فوری نشان نمی‌دهم اما مواردی وجود داشت که سوال یا حرف بی اساسی درباره‌ام گفته شد که تلاش کردم همان‌جا پاسخ بدهم تا برایم دردسر جدیدی ایجاد نشود! مسئله مادر شدنم هم در یکی از روزنامه‌های زرد منتشر شده بود که در نوع خودش برایم جالب بود!
فریبا نادری : خدا همه رفتگان را بیامرزد

فریبا نادری از آن بازیگرانی است که خیلی هم بی حاشیه نبوده است. کافی است در اینترنت جست وجوی کوتاهی داشته باشید تا متوجه حرف‌مان شوید. او که به تازگی مادر شده و برای زایمان به خارج از کشور رفته است درباره شایعات این روزهای زندگی‌اش می‌گوید:
«اگر هرروزی که از خواب بیدار می‌شوم شایعه‌ای درباره خودم نشنوم بیشتر تعجب می‌کنم! این‌قدر این موضوعات برایم عادی شده که به سختی می‌توانم خبرهای درست را هم تشخیص بدهم! به عنوان مثال خبر فوت ناگهانی‌ام (!) و حرف های دیگر که هرکدامش کلی دردسر برایم داشته است.

فریبا نادری

شاید آن اوایل این چیزها برایم عجیب بود اما الان دیگر عادت کرده‌ام. مثلا همین اواخر خبری در فضای مجازی به دست ام رسید که خبر از فوت ناگهانی‌ام داده بود! آن‌جا با خودم گفتم چه جالب! بالاخره من هم مُردَم! خدا من را هم بیامرزد! ابتدا واکنشی نشان ندادم اما وقتی خبر، بیشتر از حد انتظارم دست به دست شد اول از همه نگران خانواده‌ام شدم و بلافاصله با آن‌ها تماس گرفتم که چنین شایعه‌ای راه افتاده است و نگران نباشید. اما در حالت کلی بیشتر از این‌که بخواهم واکنش نشان بدهم ترجیح می‌دهم آن را ادامه ندهم. بنابراین فقط سکوت می‌کنم.» او ادامه می‌دهد: «امیدوارم روزی برسد که مردم به نیت و ذات همدیگر اهمیت بدهند نه این‌که دنبال تیتر خبرهای فضای مجازی باشند. فضایی که همه دنبال جلب توجه بیشتری برای پیج‌ها و کانال‌های شان هستند.»
شبنم قلی خانی : بی حاشیه و بی شایعه

شبنم قلی خانی یک بازیگر متفاوت است. او همان‌طور که چهره آرامی دارد نقش‌های آرام و متفاوتی را هم اجرا می‌کند.
«قلی خانی» که این روزها در مجموعه «آنام» می‌درخشد در گپی کوتاه با زندگی سلام می‌گوید:
«من فکر می کنم علت این که بعضی از چهره‌های معروف شایعات بیشتری پشت سرشان است به این خاطر است که خیلی از همکاران ما هستند که خودشان به مسئله‌ای دامن می‌زنند و هرجایی آن‌قدر توضیح اش می‌دهند که به قول خودشان حرف و حدیث‌های پشت سرشان کمتر شود. در صورتی که این کار باعث می‌شود شایعه های بزرگ تر و عجیب‌تری پشت سرشان به راه بیفتد. این موضوع درباره بعضی از آدم‌ها آن قدر زیاد و جدی است که انگار بعضی‌های شان دوست دارند شایعاتی راجع به آن‌ها گفته شود.»

عکس شبنم قلی خانی

قلی خانی ادامه می دهد:
«خوشبختانه هیچ وقت شایعه درباره خودم نشنیدم. شاید هم شایعه‌ای وجود داشته اما خودم خبر ندارم. به هرحال سعی کرده‌ام همیشه آرام باشم و در سکوت کارهایم را پیش ببرم. شاید همین کمک کرده است که تاکنون شایعه‌ای درباره خودم نشنوم.»
پرستو صالحی: من سیگاری نیستم

پرستو صالحی هم یکی دیگر از آن بازیگرانی است که در دوره‌هایی حاشیه‌های زیادی به دنبال داشته است. از حضورش در برنامه احسان علیخانی و صحبت از اعتیاد پدرش به مواد مخدر گرفته تا جنجال خواستگاری محمد نادری از او در ارتباط مستقیم اینستاگرامی که هرکدامش کلی حاشیه برای خانم بازیگر به همراه داشت.

پرستو صالحی

پرستو صالحی درخصوص شایعات درباره چهره‌های معروف این‌طور توضیح می‌دهد:
«این‌که بگوییم ما ایرانی‌ها این‌طور هستیم و برای همه شایعه درست می‌کنیم،  این‌طور نیست. در تمام دنیا بعضی آدم‌ها در معرض توجه بیشتری قرار دارند. بنابراین شایعات بیشتری هم پشت سرشان وجود دارد. اما این موضوع زمانی آزاردهنده می‌شود که جنبه تهمت پیدا می‌کند. همین چند وقت پیش در فیلمی بازی کردم که در سکانسی از آن سیگار می‌کشیدم. از همان موقع تصاویری از من منتشر و شایعه شد که «پرستو صالحی» اهل دود و سیگار است در حالی که من مخالف پروپا قرص دخانیات هستم. از همان زمان هرجایی می‌روم توضیح می‌دهم که این عکس مربوط به چیست؟ با این که مدتی هم از آن گذشته است اما هرجایی وارد می‌شوم تصور می‌کنند اهل سیگار هستم! متاسفانه این روزها شایعات فقط یک شایعه عادی نیستند چون در کنار شایعه ای که منتشر می شود کلی پیام ناجور برای چهره معروف سرازیر می شود.این که یک نفر برای یک موضوع دروغ سرخورده شود، از همه دردناک‌تر است!»
فریدون آسرایی : غزل خداحافظی را بخوانم؟!

هر آدمی شخصیتی دارد که این خصوصیات شخصی روی کارش هم تاثیرگذار است. یکی از ویژگی‌های صدای «فریدون آسرایی» آرامش عجیبی است که در هر کلمه‌اش می توان آن را حس کرد. اما این آرامش هرگز به معنای دور بودن آقای خواننده از شایعات و حاشیه‌ها نیست.

فریدون آسرایی

فریدون آسرایی در گپی کوتاه می‌گوید:
«شایعه سازى در کشور ما مثل غیبت کردن کاری عادى شده و همه هم آن را قبول کردند. من هم مثل خیلی از چهره‌های دیگر با شایعات زیادی سر و کار داشتم. یک بار مشکلی برای گلویم پیش آمده بود که پزشک معالج به من گفت باید بیشتر مراقب خودم باشم چون امکان ابتلا به سرطان حنجره وجود دارد. اما همه‌جا تیتر زده بودند که فریدون آسرایی مبتلا به سرطان حنجره شده‌ است و کم‌کم باید غزل خداحافظی را بخواند! من هم که از این موضوع تعجب کرده بودم با چند مصاحبه و در صفحات مجازی این موضوع را تکذیب کردم. هرچند تا مدتی هرکه را می‌دیدم باید جواب پس می‌دادم که باور کنید من سرطان ندارم!»
نیما کرمی : من و همسرِ ممنوع‌الکارم!

نیما کرمی را بیشتر از همه با برنامه «صبحی دیگر» شبکه آموزش می‌شناسیم. اما او هم در دوره‌هایی از حواشی و شایعات عجیب و غریب دور نبوده است. ماجرای در آغوش گرفتن همسرش روی آنتن زنده تلویزیونی که تا مدتی فضای مجازی را ترکانده بود یکی از همین حاشیه‌هاست.

نیما کرمی

نیما کرمی در گفت وگویی می‌گوید:
«در طول یک سال گذشته پس از این که در برنامه زنده شبکه یک و در حالی که نمی‌دانستم برنامه روی آنتن زنده است، همسرم را در آغوش گرفتم، شایع شده بود که من و همسرم ممنوع‌الکار شده‌ایم. در حالی که هیچ کدام‌مان کار خلاف قانون یا خلاف شرعی انجام ندادیم و بعد از آن هم هر روز در برنامه زنده صبح‌های شبکه آموزش اجرا داشتیم. اما باز این شایعه وجود داشت که ممنوع‌الکار هستیم! بنابراین هیچ وقت این موضوع را تکذیب نکردم و گذاشتم تا مخاطبان خودشان متوجه شوند که ممنوع‌الکارم یا نه؟! اما این‌که شایعات از کجا می‌آیند به نظر من بخشی از شایعات مربوط به بادهای دنیای نوین است. یعنی هرچه مراقب رفتارمان باشیم باز هم این حرف و حدیث‌ها وجود دارد. اما در واقع بخش دیگری از آن هم به دلیل رفتار و عملکرد خودِ آدم‌هاست. بعضی از همکاران ما آن‌قدر برای خود حاشیه ایجاد می‌کنند که همین حاشیه‌ها باعث به وجود آمدن شایعاتی پشت سرشان می‌شود.»
رضا شفیعی جم : برادرزاده فردین نیستم

«رضا شفیعی جم» در دوره‌هایی سوپراستار فیلم و سریال‌های طنز بود. اما به مرور کم رنگ شد و اکنون کم‌رنگ‌تر از همیشه و در سکوت کارش را ادامه می‌دهد. این که شایعاتی پشت سر او وجود داشته یا نه؟ بهانه‌ای شد تا به سراغ او برویم.

رضا شفیعی جم

رضا شفیعی جم می‌گوید:
«در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که بابت هرچیزی همدیگر را قضاوت و برای همدیگر شایعه درست می‌کنیم. من فکر می‌کنم همه‌مان دچار غیبت و بدگویی هستیم. چون شایعه هم به نوعی غیبت و بدگویی است. راست اش را بخواهید در میان چهره‌های هنری برخی واقعا هنرمند هستند. این‌ها کسانی هستند که فقط و فقط با کار هنری‌شان بزرگ و معروف می‌شوند. اما دسته دیگر آدم‌هایی هستند که شهرت طلب اند و فقط با حاشیه سازی معروف می‌شوند. هرچند گاهی اوقات هم شایعات واقعا وجود دارند. به این که فرد پرحاشیه یا کم حاشیه باشد هم کاری ندارد. خودِ من با این‌که همیشه از حاشیه‌ها و حرف و حدیث‌ها دور بوده‌ام اما شایعاتی را درباره خودم شنیده‌ام. از همان زمانی که به سینما آمدم بیشتر آدم‌هایی که از نزدیک با آن‌ها ارتباط دارم، تصور می‌کنند من برادرزاده «فردین»، بازیگر قدیمی هستم! وقتی هم این موضوع را تکذیب می‌کنم با من جر و بحث می‌کنند که دروغ می‌گویی! ما بهتر از خودت می‌دانیم که تو همان برادرزاده فردین هستی! با این که چندین سال است وارد سینما شده‌ام باز هم همین شایعه وجود دارد. هرچه هم تکذیب می‌کنم فایده‌ای ندارد!»
سید جواد هاشمی : ما خانه‌مان را نفروختیم

سید جواد هاشمی هم یک بازیگر توانمند است که بازی خوب، چهره‌اش را ماندگار کرده اما آن‌چنان هم از حاشیه و شایعه دور نبوده است.
سید جواد هاشمی در گفت وگویی می‌گوید:
«شایعه بزرگ ترین آفت این روزهای ماست که به یک معضل فرهنگی تبدیل شده است. طوری که خیلی از مردم با این‌که می‌گویند شایعه سازی کار بدی است اما خودشان این‌کار را انجام می‌دهند! به عنوان مثال همین چند وقت پیش بود که بدترین شایعه زندگی‌ام را شنیدم. بعد از آن که حرف و حدیث‌هایی درباره سفر من و دوستان هنرمندم به کشور برزیل به راه افتاد تصمیم گرفتم برای یک بار به این موضوع بپردازم. با این وجود نه تنها شایعات و حرف و حدیث‌ها کمتر نشد که تهمت و حرف‌های ناجور بیشتر از قبل به طرفم سرازیر شد!

سید جواد هاشمی

حتما همه شما شنیده‌اید که من در مصاحبه‌ای مربوط به سفر برزیل گفته‌ام: «من خانه‌ام را فروختم تا هزینه سفر هنرمندان به برزیل را فراهم کنم.» همین مصاحبه باعث شد شایعات بی اساس تبدیل شود به کلی تهمت و بد و بیراه که از جانب دوستان و مردم عادی به طرفم سرازیر شد! در حالی‌که اصل موضوع چیز دیگری بود. من در آن مصاحبه از سوالات مکرر مصاحبه کننده خسته شدم و در قسمتی از حرف‌هایم گفتم: «من اصلا خانه‌ام را فروختم تا دوستانم را به برزیل ببرم. به کسی هم ارتباطی ندارد و…» که مصاحبه کننده با حذف قسمت‌هایی از قبل و بعد حرف‌هایم فقط همین قسمت را منتشر کرد و ما را به دردسر انداخت. دروغی که هنوز هم از ترکش‌هایش در امان نیستم!»

 :: بازدید از این مطلب : 35
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : 26 / 8 / 1397 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: